Територіальні органи ДФС
у Полтавській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи задоволені Ви регулярністю оновлення наборів даних у формі відкритих даних на офіційному веб-порталі ДФС (sfs.gov.ua) та на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних (data.gov.ua)?

Ставки податку на доходи фізичних осіб та військового збору, за якими оподатковуються доходи, отримані у 2017 році. (Гадяцька ОДПІ)

14.02.2018

Гадяцька ОДПІ Головного управління ДФС у Полтавській області інформує, що Доходи громадян, які підпадають під обов‘язкове декларування, оподатковуються податком на доходи фізичних осіб та військовим збором.

Ставки податку на доходи фізичних осіб визначено ст.167 Податкового кодексу України (далі - ПКУ).

Так, до доходів, отриманих у 2017 році, застосовуються наступні ставки податку на доходи фізичних осіб:

- 18 відсотків бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) (крім випадків, визначених у пунктах 167.2 - 167.5 ст.167 ПКУ) у тому числі, але не виключно у формі: заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами;

- 18 відсотків бази оподаткування щодо перевищення суми пенсії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону), щомісячного довічного грошового утримання, визначеної у п.п.164.2.19 п.164.2 ст.164 ПКУ, які отримуються платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом;

- 18 відсотків – для доходу, який отримано від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування);

- 18 відсотків - для пасивних доходів, крім зазначених у підпунктах 167.5.2 та 167.5.4 п.167.5 ст.167 ПКУ;

- 9 відсотків - для доходів у вигляді дивідендів по акціях та/або інвестиційних сертифікатах, корпоративних правах, нарахованих нерезидентами, інститутами спільного інвестування та суб'єктами господарювання, які не є платниками податку на прибуток;

- 5 відсотків - для доходів у вигляді дивідендів по акціях та корпоративних правах, нарахованих резидентами - платниками податку на прибуток підприємств (крім доходів у вигляді дивідендів по акціях, інвестиційних сертифікатах, які виплачуються інститутами спільного інвестування);

- 5 відсотків бази оподаткування у випадках, прямо визначених розділом IV ПКУ (наприклад: дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об'єктів нерухомості, та дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року двох та більше об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда; дохід від будь-якого об’єкта спадщини, отриманого у спадщину спадкоємцями, що не є членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення);

- 0 відсотків бази оподаткування у випадках, прямо визначених розділом IV ПКУ (наприклад: об'єкти спадщини, що успадковується членами сім'ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення).

Одночасно звертаємо увагу, що відповідно до пп.14.1.263 ст.14 ПКУ членами сім'ї фізичної особи другого ступеня споріднення для цілей розділу IV ПКУ вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки. Статтею 174 ПКУ передбачено, що з 1 січня 2017 року об‘єкти спадщини, які успадковуються членами сім‘ї спадкодавця другого ступеня споріднення, оподатковуються за нульовою ставкою податку.

Ставка військового збору становить 1,5 відсотків від об'єкта оподаткування збором за доходами, визначеними ст.163 ПКУ. Разом з тим, п.п.1.7 п.161  підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ звільнено від оподаткування військовим збором доходи, що згідно з розділом IV ПКУ не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.52 п.165.1 ст.165 ПКУ.

Гадяцька ОДПІ Головного управління ДФС у Полтавській області