Територіальні органи ДФС
у Полтавській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи задоволені Ви регулярністю оновлення наборів даних у формі відкритих даних на офіційному веб-порталі ДФС (sfs.gov.ua) та на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних (data.gov.ua)?

Способи подання податкової декларації про майновий стан і доходи

12.02.2018

Державна податкова інспекція у м. Полтаві нагадує, що платники податку, які згідно з розділом ІV Податкового кодексу України зобов’язані подавати річну декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію),  подають її до 1 травня 2018 року.

Декларація подається громадянами до податкової інспекції за місцем реєстрації платника податку.

Способи подання декларації

Податкова декларація подається до контролюючого органу в один із таких способів за вибором платника податку

  • особисто платником або уповноваженою на це особою;
  • надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
  • засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

При цьому відповідно до статті 49 Податкового кодексу поштове відправлення необхідно здійснити не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання декларації, встановленого цією статтею, а при поданні в електронній формі – не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний термін.

Податкова декларація заповнюється платником податку самостійно або іншою особою, нотаріально уповноваженою платником податку здійснювати таке заповнення.

Крім того, слід зазначити, що обов’язок щодо заповнення та подання податкової декларації від імені платника податку покладається на таких осіб:

  • опікуна або піклувальника – щодо доходів, отриманих малолітньою/неповнолітньою особою або особою, визнаною судом недієздатною;
  • спадкоємців (розпорядників майна, державних виконавців) – щодо доходів, отриманих протягом звітного податкового року платником податку, який помер;
  • державного виконавця, уповноваженого здійснювати заходи щодо забезпечення майнових претензій кредиторів платника податку, визначеного в установленому порядку банкрутом.

       Подання декларації в електронній формі

Для подання декларації засобами електронного зв'язку в електронній формі громадянам необхідно отримати особисті ключі електронно - цифрового підпису, які є електронним аналогом власноручного підпису і можуть використовуватися для подання декларації про майновий стан і доходи в період кампанії декларування та з метою отримання податкової знижки.

З цією метою на єдиному веб-порталі Державної фіскальної служби України працює спеціальний електронний сервіс «Декларування громадян». Ознайомитись з інструкцією по заповненню декларації можна за наступною адресою (http:// sfs.gov.ua).

Для подання податкових декларацій в електронній формі у режимі реального часу (on-line) платнику податків необхідно:

1. Отримати електронний цифровий підпис, який видається Акредитованими центрами сертифікації ключів, (всього діє 23 таких центри, перелік за посиланням www://czo.gov.ua.).

           2. У Електронному кабінеті платника через особистий кабінет платника    подати   до контролюючого органу декларацію про майновий стан і доходи  (зайти до Електронного кабінету можна за посиланням https://cabinet.sfs.gov.ua/declm

2. Завантажити з сайту Акредитованого центру сертифікації ключів програмне забезпечення. Встановити програмне забезпечення на персональному комп’ютері та виконати необхідні налаштування за допомогою  інструкції користувача.

3. Авторизуватися за допомогою особистого електронного ключа та розпочати роботу.

      Сектор організації роботи

      Державної податкової

      інспекції у м. Полтаві