Територіальні органи ДФС
у Полтавській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

На брифінгу у Полтавській митниці ДФС обговорили підсумки роботи за І квартал 2018 року

12.04.2018

Днями у приміщенні Полтавської митниці ДФС відбувся брифінг начальника Полтавської митниці ДФС Микола Калініченко, за участі начальника управління адміністрування митних платежів Валентини Заколодяжної.  

 Під час заходу  підводились підсумки роботи митниці  за І квартал 2018 року, а також роз’яснено актуальні питання, пов’язані з діяльністю митниці, зокрема щодо результатів роботи за принципом «єдиного вікна» під час митного оформлення товарів, які підлягають різним видам державного контролю.

 На початку Микола Калініченко місцевим журналістам довів основну статистичну інформацію роботи Полтавської митниці за звітний період, зокрема зазначив, що  за І квартал 2018 року до зведеного бюджету України перераховано 1 051,5 млн.грн, що на 196,3 млн.грн. або 23 % більше, ніж у аналогічному періоді минулого року. З початку року орієнтований індикативний показник доходів Державного бюджету України Полтавською митницею ДФС виконано на 128%.

Середньомісячні надходження до державного бюджету у звітному періоді 2018 року становили 350,5 млн.грн.

За даними Державної фіскальної служби України, з початку запровадження обов’язковості використання принципу «єдиного вікна» при митному оформленні у лютому 2018 року, найбільший відсоток оформлень товарів підприємствами із застосуванням «єдиного вікна» зафіксований на Полтавській митниці ДФС – 100% від загальної кількості поданих митних декларацій на товари, що підлягають державним видам контролю, що є також вагомим досягненням митниці у І кварталі 2018 року.

Далі, більш детально про результати роботи митниці у поточному році розповіла начальник управління адміністрування митних платежів  Валентина Заколодяжна, яка зазначила, що Полтавською митницею за звітний період здійснено оформлення 9192 експортно-імпортних митних декларацій, що на 5,7% більше ніж за відповідний період минулого року - 8697 шт.

Загальний обсяг експортно-імпортних операцій (статистичний експорт та статистичний імпорт), здійснених суб’єктами ЗЕД по зоні діяльності митниці за січень-березень 2018 року, склав 427,3 млн. дол. США, що на 13,4% більше, ніж за аналогічний період 2017 року (376,9 млн. дол. США), з них ввезено до України (імпорт) на суму 168,4 млн. дол., вивезено (експорт) - 258,9 млн. дол. Експорт склав майже 61% зовнішньоекономічного товарообігу, що свідчить про експортну орієнтованість Полтавського регіону.

Аналіз зовнішньоекономічної діяльності в розрізі країн відправлення та призначення свідчить про наступне.

Загалом з січня по березень 2018 року вантажі експортувалися до 70 країн.

У звітному періоді 2018 року спостерігається збільшення експортних поставок до Угорщини, Білорусі, Словаччина, Польщі, Грузії, Німеччини, Узбекистан, Туреччина, Казахстан, Румунії, О.А.Еміратів, Швейцарії, Нідерландів, Монголії, Бельгії.

Імпортні поставки надійшли з 52 країн. Спостерігається збільшення імпорту товарів з Китаю, Німеччина, Угорщини, Австрії, Індії, Італії,  Польщі, Бельгії, Японії, Румунії, Чехії, Білорусі, Сербії, Великобританії, Нідерландів.

Основна номенклатура товарів експорту (за вартістю) – руди, шлак, зола; жири та олії тваринного або рослинного походження; обладнання і механічні пристрої; корми для тварин; продукти неорганічної хімії;  цукор та кондитерські вироби та інше.

Основна номенклатура товарів імпорту (за вартістю) – насіння і плоди олійних рослин; обладнання і механічні пристрої; тютюнові вироби; чорні метали; ефірні олії; зернові культури; папір і картон та інші.

Валентина Заколодяжна звернула увагу присутніх на те, що у І кварталі поточного року лідерами як за кількістю переміщених через митний кордон України вантажів, так і перерахуванням податків до Державного бюджету стали наступні підприємства Полтавської області:

- ПАТ «Джей Ті Інтернешнл Україна» (митне оформлення тютюнової сировини, тютюну промислового, пакувального матеріалу, частин до обладнання) - 321,2 млн. грн. – 30,5%;

- ТОВ «СИНГЕНТА» (митне оформлення насіння соняшника та кукурудзи) 149  млн.грн.- 14,2%;

- ТОВ «БЕЙКЕНЬ ЕНЕРГЕТИКА УКРАЇНА» (митне оформлення нафтопродуктів) - 77,2 млн.грн. – 7,3%;

- ВАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» (кар’єрна техніка, інструменти, вогнетривкий бетон, бентоніт, обладнання, шини гумові) 62,4 млн.грн. – 5,9%;

- ТОВ «Сервіс Ойл» - 36,5 млн.грн. – 3,5%;

- ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» - 33,5 млн.грн.- 3,2%

- ПАТ «Укргазвидобування» (митне оформлення нафтопродуктів) – 28,9 млн.грн. – 2,7% та інші.

Також на брифінгу були озвучені питання видачі сертифікатів за формою EUR.1 в рамках Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом,  так у січні-березні поточного року митницею видано 757 сертифікатів з перевезення, за умови подання яких митним органам країн ЄС до товарів українського походження застосовуються пільги зі сплати мита.