Територіальні органи ДФС
у Полтавській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних є більш зручним способом отримання інформації чим надсилання письмових запитів?

У період відкриття активного сезону відпусток Полтавська митниця ДФС інформує про порядок переміщення валюти через митний кордон України

17.05.2018

Валюта та цінності можуть ввозитися на митну територію України або вивозитися за межі цієї території в порядку, що встановлюється законодавством України.

У 2017 році дещо спрощено процедуру переміщення валюти через митний кордон України.

Згідно з постановою правління НБУ №127 від 12.12.2017                 “Про внесення зміни до Інструкції про переміщення готівки та банківських металів через митний кордон України”, яка набула чинності з 14 грудня, надалі українці зможуть ввозити суму понад 10 000 євро без підтверджуючих документів, тобто лише за умови її письмового декларування митному органу в повному обсязі.

Водночас уточнюємо, що вивезення за межі України фізичними особами-українцями готівки на суму понад 10 000 євро в еквіваленті здійснюється за наявності документів, що підтверджують зняття ними готівки з власних рахунків у банках, і квитанції про здійснення валютно-обмінної операції з цією готівкою, в разі здійснення такої операції, на суму, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро.

Це означає, що тепер для підтвердження джерел походження валютної готівки можна надавати не тільки документи, що засвідчують зняття готівки з рахунків у банках (фінансових установах), а й квитанції про здійснення валютно-обмінної операції з цією готівкою.

Крім того, фізичним особам — українцям, працівникам дипломатичної служби України, які повертаються після завершення довгострокового закордонного відрядження, дозволено ввозити в Україну готівкову іноземну валюту в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро, на підставі довідки закордонної дипломатичної установи України про суму виплаченої готівки за підписами керівника та спеціаліста з фінансових питань цієї дипломатичної установи, скріпленої відбитком печатки такої установи.

Також новацією є те, що втричі збільшено термін дії підтвердних документів, необхідних для митного декларування готівкової іноземної валюти (про зняття готівки з рахунків і довідки закордонної дипломатичної установи України), з 30 до 90 календарних днів.

 

Ввезення в Україну готівки фізичними особами

 

Сума готівки

Умови декларування

Фізична особа — резидент України

Готівка в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10 000 євро*

Без письмового декларування митному органу

Готівка в сумі, що перевищує
в еквіваленті 10 000 євро*

Письмове декларування митному органу в повному обсязі

 

Фізична особа — резидент України — працівник дипломатичної служби України,
яка повертається в Україну після завершення довготермінового відрядження

Готівка, видана закордонною дипломатичною установою України
у вигляді компенсаційних виплат
в іноземній валюті, у сумі, що перевищує
в еквіваленті 10 000 євро*

На підставі довідки закордонної дипломатичної установи України про суму виплаченої готівки за підписами керівника та спеціаліста з фінансових питань цієї дипломатичної установи, скріпленої відбитком печатки установи**

Фізична особа — нерезидент України

Готівка в сумі, що не перевищує
в еквіваленті 10 000 євро*

Без письмового декларування митному органу

Готівка в сумі, що перевищує
в еквіваленті 10 000 євро*

Письмове декларування митному органу в повному обсязі

* Перерахунок сум готівки в євро здійснюється за офіційним курсом гривні до євро, встановленим Нацбанком України, або за крос-курсом, визначеним згідно з офіційним курсом гривні до відповідних іноземних валют, на день перетинання митного кордону України або на день пересилання готівки.
** Строк дії таких документів — 90 календарних днів починаючи з дня зняття готівки з рахунків у банках (фінансових установах)/дати видачі довідки про виплату готівки закордонною дипломатичною установою України.

Головне управління ДФС у Полтавській області