Територіальні органи ДФС
у Полтавській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи задоволені Ви регулярністю оновлення наборів даних у формі відкритих даних на офіційному веб-порталі ДФС (sfs.gov.ua) та на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних (data.gov.ua)?

ОПОДАТКУВАННЯ ДОХОДУ, ОТРИМАНОГО НЕРЕЗИДЕНТОМ ВІД ПРОДАЖУ УСПАДКОВАНОГО НЕРУХОМОГО МАЙНА

02.11.2018

Порядок оподаткування ПДФО операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомого майна регламентовано ст. 172 ПКУ Тому дохід від операцій з продажу (обміну) об`єктів нерухомості, що здійснюються фізичними особами - нерезидентами, оподатковується в порядку, встановленому для резидентів, за ставкою, визначеною у п. 167.1 ст. 167 Кодексу (18 %).

Слід врахувати, що відповідно до п. 172.1 ст. 172 ПКУ дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст. 121 ЗКУ залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.

При цьому умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не поширюється на майно, отримане платником у спадщину.

Таким чином, дохід, отриманий фізичною особою - нерезидентом від продажу (обміну) не частіше одного разу на рік об'єктів нерухомого майна, зазначених у п. 172.1 ст. 172 ПКУ, отриманої ним у спадщину незалежно від терміну його перебування у власності, не оподатковується.

 

ГУ ДФС у Полтавській області