Територіальні органи ДФС
у Полтавській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Сьогодні на контролі кожний випадок зупинення оформлення товару через спрацювання ризиків АСАУР

07.02.2019

 На сьогодні ефективна робота митниць є вагомою складовою успішного розвитку економіки нашої країни. Полтавська митниця ДФС активно працює над створенням нової української митниці – з простими й прозорими рішеннями для якісного обслуговування платників податків, вона має безпосередній вплив на створення стабільного та передбачуваного бізнес-середовища в регіоні через спрощення й прискорення митних процедур.

І в цій роботі акцент робиться на ефективне виконання митних формальностей посадовими особами митниці із застосуванням системи  аналізу та управління ризиками.   В першу чергу їх виконання націлено на перевірку достовірності декларування та повноти оподаткування товарів, що ввозяться на митну територію України. Автоматизована система аналізу та управління ризиками застосовується як один з механізмів контролю за правильністю визначення митної вартості товарів, які переміщуються через митний кордон України.

Зокрема цим питанням і було присвячене спільне селекторне засідання керівництва ДФС,  митниць ДФС та представників Митного комітету Громадської ради при ДФС та громадських рад при територіальних органах ДФС організоване за ініціативи Громадської ради при ДФС України.

Відповідно до Митного кодексу України, декларант або уповноважена ним особа, які заявляють митну вартість товару, зобов’язані подавати достовірні відомості про визначення митної вартості, які повинні базуватися на об’єктивних, документально підтверджених даних, що піддаються обчисленню.

Відповідно до Угоди про СОТ, до якої приєдналася Україна, кожна країна зберігає за собою право встановлювати власну систему контролю за правильністю визначення митної вартості товарів.

Застосування АСАУР дозволяє здійснювати автоматичний відбір митних декларацій, по яких необхідно посилити митний контроль, генерувати перелік митних формальностей та фіксувати інформацію, внесену посадовими особами митниць за результатами митних формальностей.

 Спрацювання профілю ризику є лише підставою для поглибленого вивчення документів та відомостей, зазначених в них, обставин зовнішньоекономічної операції.

 «Спрацювання профілів ризиків під час митного оформлення товарів свідчить про наявність певних невідповідностей у митній декларації та їх усунення для успішного завершення митне оформлення», – про це представникам ЗМІ розповіла  Валентина Заколодяжна - начальник управління  адміністрування митних платежів та митно-тарифного  регулювання Полтавської митниці ДФС.

 Для тих суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, які працюють прозоро і мають позитивну податкову історію, спрацювання ризиків означає лише необхідність подати митниці додаткові документи для підтвердження інформації в декларації. Тобто митниця знову здійснює акцент, перш за все на сервісних та  безпекових функціях для забезпечення конкурентних умов роботи вітчизняних підприємств.

 Валентина Заколодяжна зауважила, що система спрацьовує виключно при наявності ризиків.

 Загалом в січні 2019 року проведено митне оформлення  по   2694  МД, а АСАУР по профілю контролю митної вартості спрацював лише по 10 деклараціям, з яких додаткові надходження від коригування митної вартості склали 80 тис.грн з перерахованих до Держбюджету 500 млн грн.

 «Ми відкриті до співпраці. На сьогодні проблемні питання відсутні. Якщо у суб’єктів  виникають сьогодні певні проблеми з митним оформленням через нові профілі ризику, то хочу завірити що керівництво митниці розбиреться з кожними  випадком», – наголосила Валентина Заколодяжна.

Головне управління ДФМ у Полтавській області