Територіальні органи ДФС
у Полтавській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Закінчується пільговий період розмитнення "євроблях". Після 22 лютого буде дорожче.

19.02.2019

25 листопада 2018 року набрав чинності закон щодо посилення контролю  за переміщенням і використанням автомобілів на іноземній реєстрації.

          

         В Полтавській митниці ДФС за період дії Закону України, яким запроваджено зміни норм ввезення транспортних засобів на іноземній реєстрації  (з 25 листопада 2018року по 18 лютого 2019 року) здійснено  митне оформлення  понад 1656 одиниць  транспортних засобів на європейських номерах за новими пільговими умовами.

 

         П’ятдесятивідсотковою знижкою на розмитнення «євроблях», яка діє протягом 90 днів, можна скористатись всього один раз до 22 лютого 2019 року.

 

Один громадянин може розмитнити на пільгових умовах один легковий автомобіль.

 

Оскільки митні формальності здійснюються в зонах митного контролю, то приїжджати в зону митного контролю – обов’язково.

Документами, що підтверджують вартість придбаного громадянином автомобіля, є :

-  договір купівлі-продажу; інвойс; банківські або інші платіжні документи;

-  експортна декларації; довідкова інформація щодо вартості аналогічних транспортних засобів у країні експорту.

У цих документах повинні бути зазначені дата продажу, номер шасі (рами), кузова (або ідентифікаційний номер), номер двигуна автомобіля, його модель, рік виготовлення, а також ім’я, та прізвище особи, якій продано автомобіль.

         

       У разі підстав вважати, що заявлено недостовірну вартість або у разі відсутності вищевказаних документів, митниця ДФС визначає вартість автомобіля самостійно.

 

Загальна сума  митних платежів, перерахованих до Державного бюджету становить 102,7млн.грн., в т.ч. за них власники добровільно сплатили майже                  14,1млн.грн., що звільнило їх від адміністративної відповідальності за недотримання вимог митних режимів при ввезенні транспортного засобу з іноземною реєстрацією, строки та умови ввезення якого не дотримані.

 

У зв’язку з закінченням пільгового періоду дії перехідних положень Податкового кодексу України Полтавська митниця ДФС інформує, що з                        00:00 23 лютого 2019 року акцизний податок буде стягуватися у повному обсязі.

Оформити легковий транспортний засіб із застосуванням коефіцієнта 0,5 по оподаткуванню акцизним податком громадянин:

 

ЗМОЖЕ:  якщо до 22.02.2019 (включно) подана з метою оформлення транспортного засобу для вільного обігу та прийнята митницею електронна митна декларація на бланку єдиного адміністративного документа, по якій відсутні зауваження (наявні необхідні документи, достатня сума коштів тощо);

 

НЕ ЗМОЖЕ:

- якщо до 22.02.2019 (включно) оформлено картку відмови чи відкликано митну декларацію і відсутня можливість (у тому числі недостатньо часу) для подання декларантом і прийняття митницею нової митної декларації, по якій відсутні зауваження і транспортний засіб може бути оформлено у вільний обіг;

- якщо станом на 22.02.2019 транспортний засіб заїхав або перебуває в пункті пропуску через державний кордон України та оформлюється чи очікується оформлення попередньої митної декларації.

 

          Звертаємо  увагу, що з набранням чинності змін до Митного кодексу України та Кодексу про адміністративні правопорушення України, відповідно до Закону України від 8.11.2018 № 2612-VIII, з 24 травня 2019 року на власників автомобілів з іноземною реєстрацією, які не вивезуть за межі митної території України або не оформлять на митниці транспортні засоби, очікують посилені санкції.

           Так, за передачу транспортного засобу у володіння, користування або розпорядження особі, яка безпосередньо не ввозила такий транспортний засіб на митну територію України, а також використання такого транспортного засобу для цілей підприємницької діяльності та/або отримання доходів в Україні, передбачена відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 3 400 грн.

            За перевищення строку тимчасового ввезення, або транзиту транспортного засобу більше ніж на двадцять діб, але не більше ніж на тридцять діб, а також їх видачу -  передбачений штраф у розмірі 85 000 грн.

             У разі перевищення строку тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування, або транзиту транспортного засобу більше ніж на тридцять діб, а також втрати цих транспортних засобів, у тому числі їх розкомплектування, законодавством передбачена відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 170 000 грн.,  або конфіскація таких транспортних засобів.

              Крім того, водії будуть притягуватись працівниками Національної поліції до відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 8 500 грн. за керування транспортним засобом, щодо якого порушено строки його тимчасового ввезення та/або транзиту, за використання транспортних засобів  для цілей підприємницької діяльності та/або отримання доходів в Україні, а також за  передання транспортних засобів у володіння, користування або розпорядження особі, яка не ввозила його на митну територію України.

            У разі повторного протягом року вчинення одного з таких порушень,  передбачений  штраф у розмірі 17 000 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

 

Полтавська митниця ДФС звертає  увагу всіх власників автомобілів

 з іноземною реєстрацією:

Вчасно  оформлюйте свої транспортні засоби !