Територіальні органи ДФС
у Полтавській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Легалізація доходів – джерело наповнення місцевих бюджетів та покращення рівня життя громадян

15.07.2019

 Заробітна плата – одна з головних економічних категорій, яка поєднує інтереси працівників, підприємців та держави і безпосередньо впливає на рівень життя населення. Тому, благополуччя кожного міста, району Полтавщини  залежить насамперед  від  його бюджету. Наповнення  бюджету – це  турбота  про здоров’я  полтавців, виховання  й  освіту  підростаючого   покоління, пенсійне  забезпечення, піклування про людей  похилого  віку.

Приховування громадянами своїх доходів, виплата працедавцями заробітної плати в «конвертах» негативно позначаються на наповненні бюджету.

  Правова необізнаність істотно послаблює позиції пересічно­го громадянина у відносинах із працедавцем, який часто - густо порушує закон, не укладаючи трудову угоду з найма­ним працівником, і вдається до виплати заробітної плати в „конверті”.

 У такий спосіб нечесний роботодавець приховує доходи, не подаючи звіт­ність до податкових органів, і нехтує своїми обов'язками щодо забезпечення законних соціальних гарантій працівни­ків — може звільняти їх без по­яснення причин, змушувати працювати понаднормово. Порушуючи права найманого працівника, такий працедавець завдає збитків державі, шко­дить її соціальній та фінансовій стабільності.

 Податківці Полтавщини, без­перечно, не залишаються осто­ронь проблеми забезпечення трудових прав громадян області. Одним із основних напрямків роботи податкових органів по наповненню місцевих бюджетів є робота по виведенню заробітної плати з „тіні”. Так, за результатами проведення відповідних заходів упродовж 2018 року суб'єктами господарювання було додатково оформлено трудові відносини із 1003 працівниками, що забезпечило додаткові надходження податку на доходи фізичних осіб у сумі 851,8 тис. грн., єдиного внеску в сумі  1041,1 тис. грн. та військового збору в сумі 71 тис. гривень. До державної реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності додатково залучено 110 осіб.

  ГУ ДФС у Полтавській області