Територіальні органи ДФС
у Полтавській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

У Полтавській митниці ДФС відбулась спільна робоча нарада з підрозділами Нацполіції

13.08.2019

   Днями проведено спільну нараду керівництвом Полтавської митниці ДФС з територіальними підрозділами Нацполіції з метою узгодження порядку спільних дій та обміну інформацією при виявленні та фіксації правопорушень при ввезенні транспортних засобів
особистого користуванні в  режимах «транзит» та «тимчасове ввезення».

        Головна мета проведення заходу - обговорення питання щодо  порядку дій посадових осіб Національної поліції та органів ДФС, у зв’язку з набранням чинності                                        змін до статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення  та статей 469, 470,481 Митного кодексу України.

  Заступник начальника митниці Андрій Кримський, відкриваючи нараду, наголосив, що 22.08.2019 (через 270 днів з дня набрання чинності Законом України №2612 «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України») вступають в силу нові санкції за порушення митного законодавства при ввезенні транспортних засобів особистого користування та транспортних засобів комерційного призначення в режимах «транзит» та «тимчасове ввезення».

 З урахуванням законодавчих змін, органи поліції зобов'язані складати
протоколи про адміністративні правопорушення, передбачені частинами 8 та 9 статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а органи доходів та зборів - протоколи про порушення митних правил за ознаками статей 469, 470 та 481 Митного кодексу України в новій редакції (далі ~ МК України) в залежності від виявленого правопорушення.                                                             

        Стаття 470 МК України передбачає відповідальність за перевищення  строку транзитного переміщення транспортних засобів особистого користування  та транспортних засобів комерційного призначення.

         Так, у разі перевищення строку доставки транспортних засобів особистого користування та комерційного призначення від 20 до 30 діб передбачено штраф у розмірі 85 тис. грн.  Якщо строк перевищено більш ніж на 30 діб, то розмір штрафу сягатиме 170тис.грн або конфіскація таких авто.

           Аналогічні розміри штрафів і при перевищенні строків тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування та комерційного призначення. Так, перевищення від 20 до 30 діб – сума штрафу складатиме   85 тис. грн., понад 30 діб, також у разі втрати або розкомплектування ТЗ – 170 тис. грн. або конфіскація.  Крім цього, передбачено відповідальність за передачу транспортного засобу особистого користування, тимчасово ввезеного на митну територію України чи поміщеного у митний режим транзиту, у володіння або розпорядження іншій особі, а також використання такого ТЗ у комерційних цілях. При такому порушенні доведеться сплатити штраф у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 34 тис. грн.

          В Полтавській митниці ДФС за період дії Законів України, якими запроваджено зміни норм ввезення транспортних засобів на іноземній реєстрації  (з 25 листопада 2018року по 12 серпня 2019 року) здійснено  митне оформлення 3824 одиниць  транспортних засобів – сплачено податків майже 240 млн.грн., з них 2250 - євробляхи – сплачено податків  майже 140млн.грн.

        До Державного бюджету України за результатом контролю правильності визначення митної вартості транспортних засобів за  2019 рік додатково перераховано майже 16,7млн.грн.

Звертаємо  увагу всіх власників автомобілів з іноземною реєстрацією вчасно оформлюйте свої транспортні засоби!

 

Головне управління ДФС  у Полтавській області