Територіальні органи ДФС
у Полтавській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Спільними діями правоохоронців Полтавщини викрито конвертаційний центр

10.11.2017

Працівниками оперативного управління ГУ ДФС у Полтавській області спільно з  працівниками Управління Служби безпеки України у Полтавській області та прокуратури Полтавської області в рамках досудового розслідування кримінального провадження № 42017170000000256  від 02.08.2017   за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених  ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 212 КК України проведено низку слідчих та оперативно-розшукових заходів по документуванню і припиненню діяльності групи осіб, які організували та забезпечили діяльність конвертаційного центру.

За результатами проведених оперативно-розшукових заходів було встановлено, що громадянка України  організувала протиправну діяльність, що полягає у наданні послуг суб’єктам господарювання реального сектору економіки по формуванню штучного податкового кредиту з ПДВ з метою  мінімізації податкових зобов’язань та незаконну конвертацію безготівкових коштів в готівку.

Для втілення вказаного злочинного наміру громадянка створила та організувала ряд підконтрольних платників податків, як юридичних так і фізичних осіб. Використовуючи підконтрольних платників податків вона в період 2016 – І півріччя 2017 року здійснює придбання та відображає в податковій звітності постачання товаро-матеріальних цінностей, а саме: цемент, портландцемент, ущільнювач, плита деревоволокниста, профіль .

В подальшому придбані товаро-матеріальні цінності реалізуються за готівку фізичним та юридичним особам.

З метою відображення в податковій звітності відповідних податкових зобов’язань, вона через підконтрольних платників податків проводила безтоварні операції, зокрема реалізацію придбаних будівельних матеріалів в адресу підприємств - вигодонабувачів, які скуповують податковий кредит з метою мінімізації власних податкових зобов’язань.

Загальний обсяг незаконно "проконвертованих" коштів з використанням реквізитів вищевказаних ФСПД склав понад 40 млн. грн., ймовірні втрати державного бюджету становлять близько 7 млн. грн.

Працівниками оперативного управління ГУ ДФС у Полтавській області, Управління Служби безпеки України у Полтавській області та прокуратури Полтавської області на підставі ухвал Октябрського районного суду м. Полтави від 28.10.2017 проведено 10 обшуків за адресами офісних приміщень «конвертаційного» центру, «підприємств-вигодонабувачів», місць проживання та автотранспортних засобів учасників «конвертаційного» центру.

За результатами проведених обшуків вилучено:

- документи фінансово-господарської діяльності і звітності, чорнові записи по діяльності «фіктивних» підприємств та «підприємств-вигодонабувачів» ;

-  носій інформації (жорсткий диск);

- 4 печатки СГД з ознаками фіктивності.

 - не обліковані готівкові кошти: 323 000 грн.

Проводяться подальші слідчі дії та заходи по відшкодуванню збитків завданих державному бюджету, відпрацювання СГД-вигодонабувачів.

 

 

                                                                                 ГУ ДФС у Полтавській області